HEŘMANKA,
soukromá klubovna

 Thujon, to, co dělá Absinthe  Absinthem!
 - co říká Wikipedia

jediný

stálice v našem sortimentu..., se u nás již neprodává.
Po změně legislativy, kdy výrobce alkoholu musí skládat několika milionové kauce, se distribuce z Čech přesunula..


Přijďte popít, pobavit se a prožít naše večery, některé pod heslem:
"Hodně zážitků, málo vzpomínek:-)!"
tentokrát ovšem s jinou značkou alkoholu..


 

Již jen jako připomínka, jaká byla tahle zelená víla...

artikl

název

říkal o něm výrobce

Absinthe Original Innocent, 45%, 35mg thujonu Pro výrobu kvalitního absinthu je nutné dodržet vyšší lihovost výrobku, i proto dnes prodávané absinty mají 55% - 82% alkoholu. Nevýhodou však je především to, že mnoho lidí si tento jedinečný nápoj odepře právě kvůli vyššímu obsahu alkoholu, a to především v barech a restauracích, kde není čas na tradiční receptury míchání s vodou. Právě proto naše společnost ve spolupráci s předním výrobcem likérů vyvinula Absinthe Innocent - nevinný absinth s nižším obsahem alkoholu. I při takto nízké lihovosti se nám však podařilo připravit prvotřídní výrobek, který Vám umožní vychutnat pravou, jemně nahořklou chuť absinthu. Pečlivý výběr a vyváženost bylin, natolik typická pro naše výrobky tak činí Absinthe Innocent jeden z nejkvalitnějších výrobků na českém trhu. Chuť je subjektivní záležitostí konzumenta, avšak jsme si jisti, že převládající fenykl, anýz a pelyněk objeví v tomto absinthu každý z Vás. Absinthe Original Innocent též k dispozici v lahvi o obsahu 25cl.
Absinthe Original
Bitter Spirit, 60%,
35mg thujonu
Absinth Bitter Spirit s 35mg thujonu je jednoznačně naším nejkvalitnějším absintem, u kterého i přes vyváženost bylin převládají především kosatec a pelyněk. Tento jedinečný nápoj charakteristický svou chutí je vyráběn na základě přes 200 let staré švýcarské receptury. Znalci absinthu, kteří měli možnost tento absinth ochutnat jej přirovnávají kvalitou k vybraným francouzským koňakům. Jedinečná přírodní olivová barva, vyvážená chuť a aroma, to jsou přednosti tohoto špičkového absinthu, který poskytuje skutečný absinthový zážitek stejně tak, jako v 19. století. Ať jej ochutnáte samotný s ledem či smíchaný s vodou a cukrem, tento absinth ve Vás zcela jistě zanechá neopakovatelný chuťový zážitek. Absinth Bitter Spirit neobsahuje žádné stabilizátory, chemické přísady či barviva - i proto se může stát, že se jednotlivé lahve mohou nepatrně barevně odlišovat
Absinthe Original, 70%, 15mg thujonu Absinthe Original byl prvním absintem, který naše společnost před lety uvedla na trh ve Velké Británii. Když jsme se v roce 1998 rozhodli, že krom dovozu sektu Bohemia Regal společnosti Bohemia Sekt (byli jsme jejich největším vývozcem) začneme prodávat i absinth, bylo nám jasné, že budeme muset jít cestou vlastního výrobku. Bylo nutno najít vlastní recepturu, založenou na staré švýcarské receptuře, která by oslovila dnešního moderního konzumenta. A tak vznikl Absinthe Original - výrobek, který již ochutnali naši klienti V Tokiu, Melbourne, Dubaji, New Yorku a v nespočtu dalších míst. Absinthe Original se popíjel na Aljašce, v Beverly Hills, v Rockefeller Center a nyní jej máte možnost ochutnat i Vy. I přes svých 70% alkoholu má Absinthe Original velice jemnou chuť s nepatrně převládajícím charakterem máty a pelyňku. Výborně se hodí jak do míchaných nápojů, koktejlů, tak i k přípravě tradiční českou ohnivou metodou.
Lžička na absinth Kvalitní chromovaná absinthová lžička určená na překapávání cukru. Tato lžička na absinth tvoří nedílnou součást výbavy, pokud si chcete absinth vychutnat tradiční metodou s překapáváním:

Nejprve se naplní absinthová sklenka cca 2-3 díly absinthu a na její horní okraj se opatrně položí tato absinthová, speciálně upravená lžička, na kterou následně umístíte hrudku cukru (v případě, že chcete opravdu dodržet postup, jinak zcela postačí kostka cukru). Po té se z karafy pomalinku přes cukr do sklenky dolévá ledová voda, až se cukr rozpustí a poměr vody k absinthu je cca pět ku dvěma, dle požadované chuti. Emeraldový absinth uvolní směsici vůní, barva se pomalinku změní a pak už jen stačí lžičkou absinth zamíchat a pomalu jej popíjet.
Dárková Absinthová kazeta Tato dárková kazeta Absinthe Original je tím, čím by dárková kazeta s absinthem měla být. Vyrobena ručně dle našich přesných požadavků s jemným polstrováním tak, aby za žádných okolností nemohlo dojít k poškození obsahu. Potažena jemným velurem v tmavozelené barvě podtrhující jedinečnost toho, co se v ní skrývá. Tato absinthová kazeta obsahuje vše potřebné k originálnímu absinthovému rituálu - 70cl lahev Absinthu Original 70%, zápalky, kostky cukru, absinthovou lžičku a dvě absinthové skleničky vyrobené pro La Boheme ve Francii. Tato dárková kazeta je tím nejlepším, co může současný trh nabídnout a potěší každého, kdo dokáže ocenit kvalitní absinth a jedinečnost okamžiku, který absinthové rituály nabízí.
Dárková Absinthová butylka Jako specielní dárek jsme připravili kazetu, která obsahuje nerezovou butylku na absinth včetně miniaturního trychtýře. Vystýlka kazety je provedena v černé barvě a podtrhuje eleganci butylky s kulatým sklíčkem uprostřed. Butylka je díky svému tvaru ideální do kapsy, či do dámské kabelky. Hodí se tak pro každého, kdo má rád svůj oblíbený absinth neustále u sebe, i pro ty kteří chtějí překvapit na párty.
 
Absinthová sklenička Skutečné, původní skleničky na absinth jsou dnes vzhledem k dlouhé prohibici absinthu těžko sehnatelnou sběratelskou raritou. Naše reprodukce tradiční absinthové skleničky Pontarlier nabízí stejnou eleganci doby dávno minulé. Tato sklenička na absinth je přesnou reprodukcí skleničky z 19. století, která může být spatřena třeba na obraze Charlese Maireho. Tato sklenička nabízí autentický zážitek a při svém obsahu téměř 30cl rozhodně není křehkou dámou - snese dobře i myčku na nádobí.
 


Pelyněk Pravý /Artemisia absinthium /
viz.zdroj:http://botanika.wendys.cz/kytky/K474.php

hlavní strana