soukromý klub, čajová Klubovna Heřmanka,
klubovna.hermanka@seznam.cz


Novinky:
25/ 15.2.2011 otevírá naši letošní řadu speciálů Pepřové pivo
24/ Kvetoucí čaje, rozšíření nabídky kvetoucích čajů o další druhy a dárkové sady...
23/ Opakovaná informace pro OSU a podobné....Jsme soukromý klub, neveřejná provozovna. Na dveřích je to uvedeno a v informační tabuli jsou podmínky členství. Nechodí sem zákazníci, jako do klasické hospody. Schází se tu jedna "rodina". Rádio si lidé většinou nepřejí poslouchat, protože je otravuje všudypřítomná hudební kulisa, kterou potkávají dnes pomalu i ve výtahu, natož v obchodech, kavárnách, obchodních domech. Chtějí vesměs klid! Posloucháme tu vlastní produkci, shlížíme vlastní videozáznamy. /Pokud si tu někdo pustí hudbu a pod z vlastního, či našeho zařízení, jakým je NB či Ipod, je to jeho vůle a nebudeme to našim příchozím zakazovat jen proto, že by mohla nějaká nejmenovaná organizace chtít poplatek za to, že někdo jejich "produkci" slyšel.
Zatím se to nestalo,ale věřím, že pokud si sem někdo z členů pozve svoji partičku na film, či TV přenos, je to stejné, jak když jsem se nad tímto scházeli v tělocvičně po tréninku.Nebo u někoho z nás doma. A za to by snad byla troufalost, požadovat nějaké poplatky! Náš klub žije a může fungovat na základě minimálních poplatků, které jsou vybírány- i za konzumaci a rozhodně nekončí v zelených číslech. Nejedná se o klasickou provozovnu a rozhodně si nemyslíme, že by nám pouštění hudby zákazníkům přinášelo zisk. Argumenty Osy a podobných, kteří se ohánějí tím, že lidé nakupují více, protože slyší hudbu, hudba nám zvedá obrat a podobně, jsou MOŽNÁ použitelné v některých typech prodejen, i když i o tom v dnešní době přesycenosti hlukem lze pochybovat, ale rozhodně ne u nás. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasickou, veřejnou provozovnu, nemáme klasické hosty, nespadáme do tabulek podobných organizací. Raději si pustíme něco vlastního, ať už obraz, či zvuk, než komerční produkty z rádia, či TV.
Protože už se stalo, že jakýsi pracovník přišel s tím, že je do prostor klubovny slyšet rádio z naší kanceláře a měli bychom tedy platit poplatky OSE, znovu upozorňujeme na podmínky vstupu do našeho soukromého, neveřejného klubu a na to, že dovnitř každý vstupuje pouze jako soukromá osoba, u které předpokládáme, že zvažuje členství u nás. Pokud k nám chcete přijít jako pracovník úřadu, nikoli jako osoba, která přijímá podmínky případného členství, nevstupujte do našich soukromých prostor.
Vstupem do naší provozovny se hosté zavazují nevynášet cokoli, čím by poškozovali ostatní členy klubu, či klub samotný. takže pokud se chce stát naším členem někdo, kdo pracuje v podobných institucích, jako je OSA, či Integram, ať se chovají jako kamarád a člen a svoji práci sem netahají, jinak je těmto pracovníkům vstup do našeho klubu zakázán! Pokud má někdo z nich potřebu vstoupit, bereme to jako zájem o členství. Proto je na dveřích cedulka, že se jedná o neveřejnou provozovnu, aby po tomto nemuseli tito pracovníci pátrat..
Osobám, které přicházejí jako úředníci, nikoli jako hosté, zvažující případné členství, je vstup do prostor našeho soukromého, neveřejného klubu zakázán.
22/ Několikrát v roce probíhají dny se SPECIÁLEM... přijďte ochutnat různé druhy piva, které nenajdete vždy a všude:
     
     více v akcích...
21/ Zveme všechny na Svatomartinské vínečko...
                              
Ochutnejte Svatomartinské, Veltlínské červené, rané vínečko... 1dcl 18,-     0,7l láhev 120,-
20/ večírek s Absinthovou vílou se vydařil, viz fotogalerie :-)   chcete přijít na některou další? více v akcích...
19/ Další krádež... zase nějaký nenechavec:-( Opět nám ukradli jednoho slona-stojánek na svíčku,byl na stole. Je to v povaze nás, Čechů nějak zakořeněné nebo co???!!! :-(
/opravdu musí člověk počítat s tím, že když chce mít prostředí s věcmi, které má rád, najde se vždy někdo, kdo si z toho chce kousek ukrást a druhému zaškodit?/
18/ Novinka v sortimentu...   více ...
17/ Nové fotografie... opravili jsme starou fotogalerii a přidali několik nových fotek... /a budou jistě další../
16/ Překvápko v září... nechte se naladit do pohodové nálady.. s novinkou v našem sortimentu... /bližší info již brzy zde../
15/ Atletika... Atletika v TV u pivka s přáteli? Proč ne? Třeba  u nás :-) ...nad pivkem, vínečkem, nějakou mlskou, jak budete mít chuť...- přesun fandů z tělocvičny ve škole:-)
14/ Fandíme hokeji!!! Přijďte se podívat na TV přenosy hokejových klání   MS 2009   k nám do Heřmanky...V rámci akce "fandíme hokeji" obdrží každý náš člen, sledující zápas u nás v klubovně za každý 5.gól, který umístí naši hráči  do soupeřovy branky malé pivo zdarma!!! - přesun fandů z tělocvičny ve škole:-)
13/ Nabídka možnosti školení, prezentace a podobně.. Nabízíme možnost využití zadní  místnosti pro účely školení a podobných akcí, kdy jednotlivec, firma, či uzavřená skupina a pod. potřebuje zázemí na prezentaci svých služeb, s pohoštěním. Objednávky a dohoda podmínek: klubovna.hermanka@seznam.cz
12/ Dětská párty, rodinná oslava, pracovní večírek? Členové klubu mohou, pochopitelně využít klubovnu pro tyto a podobné účely..
11/ Limitovaná nabídka členství bez poplatku..  Pokud v termínu 15.11.2008-15.12.2008 odešlete na naši mailovou adresu své jméno a kontakt, připíšete kdy k nám přijdete, bude vám zdarma vystavena klubová kartička, kterou vám při vaší návštěvě předáme.
10/ Oficielní otevření klubovny Heřmanka, soukromého, neveřejného klubu, který rád pohostí svoji členskou klientelu....bude??? :-)  ..v týdnu 3.-9.11.2008
mějte, prosím, strpení a trpělivost při zahájení budou asi ještě probíhat drobné úpravy..
9/ ukradený slon je v rámečkuzloděj-ilustrační foto :-( Velice zvažujeme, zdali zkoušet v budoucnosti otevřít čajovnu pro veřejnost a nebo ji nechat pouze jako klub. Poprvé jsme k nám pustili na prosbu někoho z ulice a rovnou ukradl jednoho z našich slonů..
Provozovna je ovšem sledována průmyslovou kamerou, což asi na dveřích přehlédl, /stejně jako cedulku, že jsme nekuřácká klubovna/ a tak je tento nenechavý pán nejen   natočen, ale i vyfocen.
Je jedno, jak velký slon byl, či kolik stál, kromě toho, že to byl narozeninový dárek, ale jde o to, že někomu stojí za to způsobit druhému škodu i během návštěvy, která trvala sotva hodinu.Pro naše ponaučení, je vidět, že jsou tací, kteří rádi zaškodí a neovládnou se ani když zajdou na jedno pivo.
Zdá se, že volba soukromého klubu byla správná...
8/ Klubové podmínky:  jak se stát členem klubu?.. je to snadné... Nejsme veřejná provozovna, ale
Návštěvník Heřmanky, který by rád poseděl /a není třeba vysloveně členem RnR, BMW, paragánů, či jiných klubů, které k nám chodí a již registrované jsou/, se může stát novým členem a přijít posedět..

*Podmínkou členství je jednorázový příplatek 25,- k první útratě, za který dostanete vizitku s razítkem a podpisem.
*Po jejím předložení můžete kdykoli v budoucnu přijít jako člen a  při další návštěvě už platíte pouze útratu.
*Pokud vizitku ztratíte, můžete si zakoupit další při následné návštěvě.
*Vizitka je nepřenosná, ale pochopitelně Vás opravňuje k tomu, abyste, coby řádný člen klubovny Heřmanka, přivedli své další hosty..
*Další podmínkou je naše prosba o dodržení bodu novinek č.3. - Toto je opatření pro příjemný pocit a pobyt nejen všech hostů, ale i obsluhy..
*Osobám, které pracují v organizacích, které se přiživují na ostatních, jako je OSA a podobně, je do našeho soukromého klubu vstup zakázán.
/Vítáni jsou pouze jako obyčejní hosté, kteří se chtějí stát našimi členy, respektujícími podmínky členství./
*Každý člen klubu se zavazuje, že nebude vynášet informace, či cokoli, čím by poškodil jiného člena klubu, či klub samotný.
*Kapacita klubových míst  je omezená!

Naše klubovna není typickou restaurací, kavárnou, či cukrárnou, které jsou dnes na každém kroku.
Heřmanka je soukromou klubovnou, tedy skýtá trochu odlišné prostředí a provoz, nežli klasická veřejná provozovna. Můžete ochutnat domácí produkty, domluvit si konkrétní nabídku a podmínky konzumace, můžete zde nerušeně trávit nejen volný čas,ale i pracovní schůzky, školení, prezentace, či rodinné oslavy, vše je pouze na domluvě..právě proto, že nejsme klasická veřejná provozovna, může se vám u nás líbit víc!

Snad se u nás budete cítit příjemně a rádi se budete vracet..

7/ Boj s větrnými mlýny prolomen,...  Konečně jsme zlomili zdlouhavý boj se stavebním úřadem, takže rádi přivítáme zájemce o klubové členství a možnost posezení, oslav, pracovních schůzek, klubových schůzí a podobně. Doufáme, že již od 3.11.2008 budeme moct udělat radost těm, kteří trpělivě čekali, až zlomíme úředního šimla. Oficielně otevíráme soukromou neveřejnou klubovnu Heřmanka.
6/ Boj s větrnými mlýny, aneb jak se u nás komunikuje s úřady a některými jedinci? Z důvodů ryze preventivních a o to smutnějších zatím nebudeme popisovat, co toto martyrium obnáší pro někoho, kdo je poctivý, neuplácí, nekrade, neobchází, prostě jen chce fungovat. Zatím, když se poohlédnete po Praze 7, jeví se situace tak, že kde nějaký živnostník skončí, velice rychle se o volném místě dozví národnostní menšina, která se stále zvětšuje a během týdne, max.14ti dnů otevírá svoje typické obchody, které fungují trochu i jako večerky. Bourá a staví příčky, mění způsob užívání prostor, používá chodníky bez záboru k vystavování zboží, reklamních stojanů i jen k posedávání na židlích, než si běžný člověk všimne, že prostor byl uvolněn,  tito šikovní živnostníci, kteří mnohdy ani nerozumí česky fungují a usmívají se na vás.
     Toto vyjádření nevyjadřuje žádný rasismus, ani nesnášenlivost k těm šťastlivcům, kteří zjevně nepotřebují stavební, ani žádná jiná povolení a rozhodnutí, protože jen samotné termíny, které úřady na svoji mašinerii mají, neumožňují tak rychlý běh věcí.Vyjadřují jen povzdechnutí nad diskriminací vůči nám, občanům této země, kteří máme jen naše povinnosti a v menší míře práva, která jsou většinou jen napsaná.. Buďme spravedliví, většinou jde o jednání s jednotlivcem, či kanceláří, kde se sice dozvíte, jak to říká ta, či ona vyhláška, či předpis a jinak to nejde, tak to je a všichni jsou si rovni, ale pak se zjistíte, že někteří jsou si přecejen rovnější.
     A protože úředník je sice státní zaměstnanec a naše daně jsou z části použity i na jeho existenci, ale přesto tady není pro pomoc lidem, ale proto, aby obyčejný člověk se skloněnými zády a potupně žádal, prosil, snažil se domluvit a vyhovět, pokud nemá finanční, či jiné prostředky /známosti, příbuzenstvo, připadně zajímavou formu revanše/, může se stát, že dobrá víra a snaha s čistým úmyslem se stane nesplnitelným cílem, obzvláště pak, když se v místě samém, o které se jedná, najde jedinec závistivý, nepřejícný a zarputilý.  - Státní úředník totiž rozhoduje. A bezesporu velice různorodě, v závislosti na sobě samém. A okolnostech, které nabízí závistivý spoluobčan.. Čím přesně je jeho jednání a rozhodování  v konečném důsledku vedeno, toť otázka. Zatím neuvádím záměrně detaily, jak takové řízení může probíhat. Věřím ale, že ti,  kterých se toto týká se "mezi řádky najdou a budou na sebe hrdí." Obávám se ovšem, že povede-li se vůbec větrný mlýn roztočit po větru a ne po vůli některých jedinců, bude dost obtížné v popisu situace vynechat  konkrétní osoby, které se na některých věcech s takovou invencí podílely. Pak je otázka, není-li lepší pomlčet, protože závistivý a nepřejícný občan je zároveň občanem mstivým..
5/ Venkovní posezení před Heřmankou  mělo být možné cca od 4.6.2007, k dispozici měl být stoleček, kde, jsme doufali, že, rádi posedíte, nicméně naše klubovna by měla skýtat v teplých letních dnech jistě příjemný stín ve vnitřních prostorách.
Pozn.: Povolení k pohoštění na zahrádce bylo k zmíněnému datu získáno, leč závistivý občan se postaral, aby nebylo umožněno.
4/ Oficielní otevření KLUBOVNY HEŘMANKA, pouze jako soukromého klubu? Formality s živnostenským úřadem jsou vyřízené, ještě nás čeká stavební úřad, kde doufáme nebude zapotřebí velkých rozhodnutí, když jde pouze o soukromou provozovnu. Nechceme se stát klasickou veřejnou provozovnou, kterých je "na každém rohu" dost. Jsem soukromý, neveřejný klub, s domácí obsluhou a prostředím.
3/ Snažíme se co nejvíce o to, aby členům naší klubové čajovny po otevření bylo příjemné prostředí i obsluha, zkrátka aby se rádi vraceli a bylo jim u nás dobře. I proto bychom rádi apelovali na některé hosty, aby tak jako většina příchozích, respektovali tuto snahu především tím, že nebudou prostředí i "náladu"narušovat některými zlozvyky...Například:
-lepit žvýkačky na židle, stoly, bar, prostě kamkoli. K dispozici máte koš u dveří, či ubrousek, do kterého není problém žvýkačku zabalit a obsluha ji vyhodí za Vás.
-odnášet si domů věci, které jsou součástí a vybavením čajovny a jsou zde nejen proto, že k nim máme vztah,ale i proto, aby se vám, hostům, v našem prostředí líbilo. - jinými slovy, krádeže u nás netolerujeme.
-vaši mazlíčci jsou u nás, samozřejmě, vítáni, ale zdvořile si  vás dovolujeme požádat, aby před vchodem nezůstávaly jejich výkaly.
-je třeba brát ohled na okolí, nehlučte proto, prosíme, zbytečně před klubem na ulici. Nedopalky, pokud chodíte ven kouřit, prosím, vyhazujte do našeho odpadkového koše, nikoli na chodník před klubem.
-máte rádi domácí přístup, pohodu a setkání tak trochu po vašem? Můžete to mít.., tak to nekažte ani ostatním :-)
-klub je nekuřácký, respektujte to, prosím.
-Patříte-li k organizacím, které se zaměřují na to, že žijí z druhých, jako je Osa a podobně, respektujte, že náš klub je soukromý a neveřejný. Pokud chcete přijít jako obyčejný host a stát se naším členem, prosím, jste vítáni a stvrzujete svojí návštěvou klubu, že respektujete všechny naše podmínky. Svoji práci a zařazení nechte před dveřmi.Vstup osobám, které pracují v různých takových organizacích a nechtějí se stát našimi členy je v tomto případě zakázán.
 :-)
toto opravdu není snaha vás odradit,ale zajistit vám, všem našim hostům i nám co nejpříjemnější prostředí.
2/ Zatím chceme fungovat pouze klubově, scházet se u nás chystají lidičky se společnými zájmy a nebo jen na oslavu, jako uzavřená společnost, ne pro veřejný provoz, pro zájemce není problém zajistit občerstvení, které není v naší klasické nabídce.
1/ Doufáme, že již od října se s Vámi  budeme moci setkávat v naší klubovně, místě pro odpočinek, zábavu i práci, nad čajem, či jiným nealkoholickým, či alkoholickým nápojem, ke kterému bude vždy co přikousnout :-)
Na tomto místě oznámíme přesný datum úplného otevření klubovny. Zatím musíte vyčkat.. :-)


hlavní strana