soukromý klub, čajová Klubovna Heřmanka,
klubovna.hermanka@seznam.cz


Novinky:

36/
Jak naši členové vědí, rádio zde nehraje, veřejná produkce se nekoná. Protože přesto se některá individua snaží nalhávat na svém pracovišti, že z reproduktorů, které nemáme, zde hraje rádio a navíc zde možná typují, protože po jejich návštěvě, o které ale nikdo z personálu, ani hostů neví, se tady kradlo, zvážíme zavedení jednotného vstupného pro některé skupinky a jednotlivce.

Poplatek pro Ty, kteří porušují náš zákaz vstupu některým vybraným, uvedeným níže,
chtějí se chovat a jednat jako OSA, Intergram, a podobně, rušit zde poklid rodinného soukolí stálých členů, kteří sem chodí za klidem, nikoli za řvoucím rádiem, či kazeťákem, stanovujeme smluvní poplatek individuálního, výjimečného JEDNORÁZOVÉHO vstupného, a to 2000Kč, o které je takový pracovník ihned po vstupu a legitimování požádat.
S tímto poplatkem tito projevují jednoznačný a informovaný souhlas tím, že do naší provozovny vstoupí, přestože nejsou naši členové.
Jejich vstup do provozovny se bere buď jako:
1/porušení základních smluvních podmínek provozovny(s tím na svoji žádost chtějí platit výjimečné vstupné, či případnou pokutu)
a nebo jako:
2/zájem o členství.
Pokud se našimi členy takové osoby přece jen stanou, platí pro ně naše klubové podmínky a zejména podmínky stanovené níže, tedy i to, nechat svoje zaměstnání za dveřmi.
Porušení těchto podmínek se váže k smluvnímu poplatku 20 000Kč, se kterým každý, kdo do naší provozovny vstupuje, projevuje souhlas.

Nepovolaným je vstup do soukromé provozovny zakázán!

35/
34/ Ve čtvrtek pleteme:-)
Nová aktivita:-)
téměř pravidelně se u nás schází pletařky, které se učí tvořit něco pěkného z vlny....
33/ Zelené pivo 5. 4. 2012
32/ Adventní pivo 5. 12. 2011:
31/ Svatomartinské pivo a víno 11. 11. 2011:

30/ Dožínkové pivo 26.8.2011:
29/ Novinka v sortimentu: PORTER z Lužic, ve třech variantách: černý, jahodový a višňový:
JAHODOVÝ PORTER - ERDBEER PORTER: Tmavá specialita se sametovou příchutí jahod - 95% černý Porter , 5% jahodový sirup.
TŘEŠŇOVÝ PORTER - KIRSCH PORTER: Tmavá specialita s příchutí višní - 90% černý Porter , 10% třešňový sirup.


Tak už ho nevedeme, nebyl o něj zájem:-(

28/ 24.6.2011 na Sv. Jana  - Svatojánské pivo, červená třináctka s plnou chutí!!!
27/ 21.4.2011 na Zelený čtvrtek Zelené pivo!!!
26/ Akce: karibský večer s pirátem z Karibiku, možná přijde i Jack Sparow...
...ihned po návštěvě Květinového plesu, kam se s klubem vydáme na ukázky a pozdravit pana starostu, může se vám Jack věnovat:-)
18.3.2011 v 18,00 vyplouvá Černá Perla z Heřmanky... Piráti a podobná individua vítáni!!!

.
........fakt přišel :-)
25/ 15.2.2011 otevírá naši letošní řadu speciálů Pepřové pivo    
24/ Kvetoucí čaje, rozšíření nabídky kvetoucích čajů o další druhy a dárkové sady...
23/ Opakovaná informace pro OSU a podobné....Jsme soukromý klub, neveřejná provozovna.
Na dveřích je to uvedeno a v informační tabuli jsou podmínky členství. Nechodí sem zákazníci, jako do klasické hospody. Schází se tu jedna "rodina". Schází se tady kamarádi, tanečníci, paragáni, modeláři (atd.), na soukromých schůzkách vedoucích, s rodiči, se členy, na poradách a prezentacích, či rozborech soutěží a tréninkových chyb, prohlédnout si fotky, či svoje záběry seskoků, dovolených, závodů, učí se zde plést a podobně.
Rádio si lidé většinou nepřejí poslouchat, protože je otravuje všudypřítomná hudební kulisa, kterou potkávají dnes pomalu i ve výtahu, natož v obchodech, kavárnách, obchodních domech. Chtějí vesměs klid! I kdyby se našel někdo, kdo by zde hudbu poslouchat chtěl, má smůlu. Nehodláme podporovat příživníky, kteří by rádi vybírali výpalné za to, že zde někdo bude poslouchat rádio a podobné..
Posloucháme zde vlastní produkci, shlížíme vlastní videozáznamy. /Pokud si někdo pustí hudbu a pod z vlastního, či našeho zařízení, jakým je NB či Ipod, je to jeho vůle a nebudeme to našim příchozím zakazovat jen proto, že by mohla nějaká nejmenovaná organizace chtít poplatek za to, že někdo jejich "produkci" slyšel./
Zatím se to nestalo,ale věřím, že pokud si sem někdo z členů pozve svoji partičku na film, či TV přenos, je to stejné, jak když jsem se nad tímto scházeli v tělocvičně po tréninku.Nebo u někoho z nás doma. A za to by snad byla troufalost, požadovat nějaké poplatky!
Pokud by si toto někdo z klubových hostů přesto přál, zjistíme, kolik by musel platit ose a podobným podvodníkům za to, že se v soukromém klubu s rodinou chce na něco v TV, kterou si přinese, podívat.
Náš klub žije a může fungovat na základě minimálních poplatků, které jsou vybírány- i za konzumaci a rozhodně nekončí v zelených číslech. Nejedná se o klasickou provozovnu a rozhodně si nemyslíme, že by nám pouštění hudby zákazníkům přinášelo zisk. Spíš naopak!
Argumenty Osy a podobných, kteří se ohánějí tím, že lidé nakupují více, protože slyší hudbu, hudba nám zvedá obrat a podobně, jsou MOŽNÁ použitelné v některých typech prodejen, i když i o tom v dnešní době přesycenosti hlukem lze pochybovat, ale rozhodně ne u nás. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasickou, veřejnou provozovnu, nemáme klasické hosty, nespadáme do tabulek podobných organizací. Raději si pustíme něco vlastního, ať už obraz, či zvuk, než komerční produkty z rádia, či TV.
Tady u nás se prostě na TV "hospodsky" nekouká a rádio, ani cd, či podobné, neposlouchá.. Zcela záměrně.
Pokud nás chce někdo škatulkovat, je zapotřebí, aby se kontrolovaly domácnosti, kde sejdou 4 rodiny na oslavě, či na sledování hokeje a nebo Silvestrovského pořadu!
Protože už se stalo, že jakýsi pracovník přišel s tím, že je do prostor klubovny slyšet rádio z naší kanceláře a měli bychom tedy platit poplatky OSE, znovu upozorňujeme na podmínky vstupu do našeho soukromého, neveřejného klubu a na to, že dovnitř každý vstupuje pouze jako soukromá osoba, u které předpokládáme, že zvažuje členství u nás.
Pokud k nám chcete přijít jako pracovník úřadu, nikoli jako osoba, která přijímá podmínky případného členství, nevstupujte do našich soukromých prostor.
V první řadě taková osoba je povinna zaplatit jednorázové vstupné 2000,- V druhé řadě, pokud taková osoba neoprávněně vstoupí do našeho soukromí, vystavuje se pokutě 20 000,-za porušení podmínek našeho soukromého klubu.
Vstupem do naší provozovny se hosté zavazují nevynášet cokoli, čím by poškozovali ostatní členy klubu, či klub samotný. takže pokud se chce stát naším členem někdo, kdo pracuje v podobných institucích, jako je OSA, či Integram, ať se chovají jako kamarád a člen a svoji práci sem netahají, jinak je těmto pracovníkům vstup do našeho klubu pod pokutou zakázán! Pokud má někdo z takových lidí potřebu vstoupit, bereme to jako zájem o členství.
Proto je na dveřích cedulka, že se jedná o neveřejnou provozovnu, aby po tomto nemuseli tito pracovníci pátrat..
Osobám, které přicházejí jako úředníci, nikoli jako hosté, zvažující případné členství, je vstup do soukromých prostor našeho neveřejného klubu zakázán
.
22/ Několikrát v roce probíhají dny se SPECIÁLEM... přijďte ochutnat různé druhy piva, které nenajdete vždy a všude:
     
    
21/ Zveme všechny na Svatomartinské vínečko...
                              
Ochutnejte Svatomartinské, Veltlínské červené, rané vínečko... 1dcl 18,-     0,7l láhev 120,-
20/ večírek s Absinthovou vílou se vydařil, viz fotogalerie :-)   chcete přijít na některou další? více v akcích...
19/ Novinka v sortimentu...   více ...
18/ Nové fotografie... opravili jsme starou fotogalerii a přidali několik nových fotek... /a budou jistě další../
17/ Překvápko v září... nechte se naladit do pohodové nálady.. s novinkou v našem sortimentu... /bližší info již brzy zde../
16/ Atletika... Atletika v TV u pivka s přáteli-pro rokenrolisty a fotbalový krouže u nás :-) ...nad pivkem, vínečkem, nějakou mlskou, jak budete mít chuť...- přesun fandů z tělocvičny ve škole:-)
15/ Fandíme hokeji!!! Přijďte se podívat na TV přenosy hokejových klání   MS 2009   k nám do Heřmanky...V rámci akce "fandíme hokeji" obdrží každý náš člen, sledující zápas u nás v klubovně za každý 5.gól, který umístí naši hráči  do soupeřovy branky malé pivo zdarma!!! - přesun fandů z tělocvičny ve škole:-)
12/ Nabídka možnosti školení, prezentace a podobně.. Nabízíme možnost využití zadní  místnosti pro účely školení a podobných akcí, kdy jednotlivec, firma, či uzavřená skupina a pod. potřebuje zázemí na prezentaci svých služeb, s pohoštěním. Objednávky a dohoda podmínek: klubovna.hermanka@seznam.cz
11/ Dětská párty, rodinná oslava, pracovní večírek? Členové klubu mohou, pochopitelně využít klubovnu pro tyto a podobné účely..
10/ Limitovaná nabídka členství bez poplatku..  Pokud v termínu 15.11.2008-15.12.2008 odešlete na naši mailovou adresu své jméno a kontakt, připíšete kdy k nám přijdete, bude vám zdarma vystavena klubová kartička, kterou vám při vaší návštěvě předáme./uveďte, do jaké skupinky patříte, s kým se chcete scházet, členy jakého klubu, spolku, jste.., případně, s jakým účelem byste se rádi scházeli
9/ Oficielní otevření klubovny Heřmanka, soukromého, neveřejného klubu, který rád pohostí svoji členskou klientelu....bude??? :-)  ..v sna d v listopadu 2008
mějte, prosím, strpení a trpělivost při zahájení budou asi ještě probíhat drobné úpravy..
8/ Klubové podmínky:  jak se stát členem klubu?.. je to snadné... Nejsme veřejná provozovna,
ale
Návštěvník Heřmanky
, který by rád poseděl /a není třeba vysloveně členem RnR, BMW, Paragánů, či jiných klubů, které k nám chodí a již registrované jsou/, se může stát novým členem a přijít posedět, pobýt a stát se jedním z nás..

*Podmínkou členství je jednorázový příplatek 25,- k první útratě, za který dostanete vizitku s razítkem a podpisem.
*Po jejím předložení můžete kdykoli v budoucnu přijít jako člen a  při další návštěvě už platíte pouze útratu.
*Pokud vizitku ztratíte, můžete si zakoupit další při následné návštěvě. /máme vás zapsané, víme o vás/
*Vizitka je nepřenosná, ale pochopitelně Vás opravňuje k tomu, abyste, coby řádný člen klubovny Heřmanka, přivedli své další hosty..
*Další podmínkou je naše prosba o dodržení bodu novinek č.3. a zejména bodu: viz novinky35/ - Toto je opatření pro příjemný pocit a pobyt nejen všech hostů, ale i obsluhy..
*Osobám, které pracují v organizacích, které se přiživují na ostatních, jako je OSA a podobně, je do našeho soukromého klubu vstup zakázán.
/Vítáni jsou pouze jako obyčejní hosté, kteří se chtějí stát našimi členy, respektujícími podmínky členství./
*Každý člen klubu se zavazuje, že nebude vynášet informace, či cokoli, čím by poškodil jiného člena klubu, či klub samotný.
*Kapacita klubových míst  je omezená!

Naše klubovna není typickou restaurací, kavárnou, či cukrárnou, které jsou dnes na každém kroku.
Heřmanka je soukromou klubovnou, tedy skýtá trochu odlišné prostředí a provoz, nežli klasická veřejná provozovna. Můžete ochutnat domácí produkty, domluvit si konkrétní nabídku a podmínky konzumace, můžete zde nerušeně trávit nejen volný čas,ale i pracovní schůzky, školení, prezentace, či rodinné oslavy, vše je pouze na domluvě..právě proto, že nejsme klasická veřejná provozovna, může se vám u nás líbit víc!

Snad se u nás budete cítit příjemně a rádi se budete vracet..

7/ Boj s větrnými mlýny prolomen,...  Konečně jsme zlomili zdlouhavý boj s nepřítelem v domě, takže rádi přivítáme zájemce o klubové členství a možnost posezení, oslav, pracovních schůzek, klubových schůzí a podobně. Doufáme, že již od 3.11.2008 budeme moct udělat radost těm, kteří trpělivě čekali, až zlomíme úředního šimla. Oficielně otevíráme soukromou neveřejnou klubovnu Heřmanka. Konečně se budeme moct scházet jinde, než v tělocvičně:-)
6/ Boj s větrnými mlýny, aneb jak se u nás komunikuje s úřady a některými jedinci, kteří vás třeba nechtějí v domě a mstí se na úřadech? Z důvodů ryze preventivních a o to smutnějších zatím nebudeme popisovat, co toto martyrium obnáší pro někoho, kdo je poctivý, neuplácí, nekrade, neobchází, prostě jen chce fungovat. Zatím, když se poohlédnete po Praze 7, jeví se situace tak, že kde nějaký živnostník skončí, velice rychle se o volném místě dozví národnostní menšina, která se stále zvětšuje a během týdne, max.14ti dnů otevírá svoje typické obchody, které fungují trochu i jako večerky. Bourá a staví příčky, mění způsob užívání prostor, používá chodníky bez záboru k vystavování zboží, reklamních stojanů i jen k posedávání na židlích, než si běžný člověk všimne, že prostor byl uvolněn,  tito šikovní živnostníci, kteří mnohdy ani nerozumí česky fungují a usmívají se na vás.
     Toto vyjádření nevyjadřuje žádný rasismus, ani nesnášenlivost k těm šťastlivcům, kteří zjevně nepotřebují stavební, ani žádná jiná povolení a rozhodnutí, protože jen samotné termíny, které úřady na svoji mašinerii mají, neumožňují tak rychlý běh věcí.Vyjadřují jen povzdechnutí nad diskriminací vůči nám, občanům této země, kteří máme jen naše povinnosti a v menší míře práva, která jsou většinou jen napsaná.. Buďme spravedliví, většinou jde o jednání s jednotlivcem, či kanceláří, kde se sice dozvíte, jak to říká ta, či ona vyhláška, či předpis a jinak to nejde, tak to je a všichni jsou si rovni, ale pak se zjistíte, že někteří jsou si přece jen rovnější.
     A protože úředník je sice státní zaměstnanec a naše daně jsou z části použity i na jeho existenci, ale přesto tady není pro pomoc lidem, ale proto, aby obyčejný člověk se skloněnými zády a potupně žádal, prosil, snažil se domluvit a vyhovět, pokud nemá finanční, či jiné prostředky /známosti, příbuzenstvo, případně zajímavou formu revanše/, může se stát, že dobrá víra a snaha s čistým úmyslem se stane nesplnitelným cílem, obzvláště pak, když se v místě samém, o které se jedná, najde jedinec závistivý, nepřejícný a zarputilý.  - Státní úředník totiž rozhoduje. A bezesporu velice různorodě, v závislosti na sobě samém. A okolnostech, které nabízí závistivý spoluobčan.. Čím přesně je jeho jednání a rozhodování  v konečném důsledku vedeno, toť otázka. Zatím neuvádím záměrně detaily, jak takové řízení může probíhat. Věřím ale, že ti,  kterých se toto týká se "mezi řádky najdou a budou na sebe hrdí." Obávám se ovšem, že povede-li se vůbec větrný mlýn roztočit po větru a ne po vůli některých jedinců, bude dost obtížné v popisu situace vynechat  konkrétní osoby, které se na některých věcech s takovou invencí podílely. Pak je otázka, není-li lepší pomlčet, protože závistivý a nepřejícný občan je zároveň občanem mstivým..Věřte, že maminka, či dcera, příbuzná někomu nepřejícímu a pracující na úřadě, dovede páchat a někdy i páchá, velké zlomyslnosti:-(
5/ Venkovní posezení před Heřmankou  mělo být možné cca od 4.6.2007, k dispozici měl být stoleček, kde, jsme doufali, že, rádi posedíte, nicméně naše klubovna by měla skýtat v teplých letních dnech jistě příjemný stín ve vnitřních prostorách.
Pozn.: Povolení k pohoštění na zahrádce bylo k zmíněnému datu získáno, leč závistivý občan se postaral, aby nebylo umožněno.Nadále pracujeme na získání potřebných dokumentů k vnitřnímu provozu se změnou užívání na soukromý klub. Nechtěli bychom vidět, s čím je třeba se potýkat navíc,pokud chce náš občan otevřít např.restauraci:-(
4/ Oficielní otevření soukromé KLUBOVNY HEŘMANKA, pouze jako soukromého klubu? Formality s živnostenským úřadem jsou vyřízené, povolení hygieny též, ještě nás čeká stavební úřad, kde doufáme nebude zapotřebí velkých rozhodnutí, když jde pouze o soukromou provozovnu. Nechceme se stát klasickou veřejnou provozovnou, kterých je "na každém rohu" dost. Nefungujeme jako kavárna, restaurace, či bar. Jsem soukromý, neveřejný klub, s domácí obsluhou a prostředím.
3/ Snažíme se co nejvíce o to, aby členům naší klubové čajovny po otevření bylo příjemné prostředí i obsluha, zkrátka aby se rádi vraceli a bylo jim u nás dobře. I proto bychom rádi apelovali na některé hosty, aby tak jako většina příchozích, respektovali tuto snahu především tím, že nebudou prostředí i "náladu"narušovat některými zlozvyky...Například:
-lepit žvýkačky na židle, stoly, bar, prostě kamkoli. K dispozici máte koš u dveří, či ubrousek, do kterého není problém žvýkačku zabalit a obsluha ji vyhodí za Vás.
-odnášet si domů věci, které jsou součástí a vybavením čajovny a jsou zde nejen proto, že k nim máme vztah,ale i proto, aby se vám, hostům, v našem prostředí líbilo. - jinými slovy, krádeže u nás netolerujeme.
-vaši mazlíčci jsou u nás, samozřejmě, vítáni, ale zdvořile si  vás dovolujeme požádat, aby před vchodem nezůstávaly jejich výkaly.
-je třeba brát ohled na okolí, nehlučte proto, prosíme, zbytečně před klubem na ulici. Nedopalky, pokud chodíte ven kouřit, prosím, vyhazujte do našeho odpadkového koše, nikoli na chodník před klubem.
-máte rádi domácí přístup, pohodu a setkání tak trochu po vašem? Můžete to mít.., tak to nekažte ani ostatním :-)
-klub je nekuřácký, respektujte to, prosím.
-Patříte-li k organizacím, které se zaměřují na to, že žijí z druhých, jako je Osa a podobně, respektujte, že náš klub je soukromý a neveřejný. Pokud chcete přijít jako obyčejný host a stát se naším členem, prosím, jste vítáni a stvrzujete svojí návštěvou klubu, že respektujete všechny naše podmínky.
Svoji práci a zařazení nechte před dveřmi.
Vstup  nepovolaným a osobám, které pracují v různých takových organizacích a nechtějí se stát našimi členy je v tomto případě zakázán!

 :-)

toto opravdu není snaha vás odradit,ale zajistit vám, všem našim hostům i nám co nejpříjemnější prostředí.

Jakou to má výhodu???Co jsme zač???
Nebojte se, nejsme žádná sekta :-D,
ani nic podobného, i když to tak může působit. O čem to je?  O tom, že rozsáhlý 400členný klub měl potřebu se někde scházet, slavit své úspěchy, domlouvat akce, závody, soustředění, provozní záležitosti, komunikovat s rodiči, sponzory a podobně.
Toto dost dobře nejde vždy v nějaké hospodě, baru, kavárně,ale ani v tělocvičně, kde jsme se scházeli původně.
Náš taneční a sportovní klub má dlouholetou tradici a spoustu nadšenců.Ať je to jak chce, asi není zvykem přijít někam a tam se dohadovat o věcech, o kterých se dohodnout potřebujeme.Jednou tady potkáte trenérku nad deníkem činností, jednou ředitelku, na schůzce se sponzorem, jindy zase trenéry nad poradou trenérů a můžete narazit i na schůzku rodičů.
Jindy tady holky pletou, či se tu modelaří.
Nebo hrajeme Kinekt..
Jindy je tady klid a jen si tady někdo v klidu studuje, či čte, případně nad videem rozebírá chyby na závodech.
Řekněte, sami, jde to dělat v hospodě, či nějaké veřejné provozovně, kam chodí lidi z ulice posedět nad kafem? nejde..

Ale pokud patříte do nějakého soukolí, které by se chtělo scházet, či se prostě chcete stát naším členem jako jednotlivec, protože byste chtěli sdílet to, co nás pojí, dveře jsou vám otevřené. Jsme uzavřená společnost, která nikoho do ničeho nenutí, mez je jen slušné chování, přátelská atmosféra a souhlas s členstvím-bez výhrad. K nám vstupujete jako soukromá osoba, nikoli jako pracovník. Svoji práci nechte doma.
Za odměnu, když si tady uděláme párty, můžete být její součástí, či si uspořádat tu svoji, dle svých představ.

Nesmíme jen být na obtíž okolí, rušit sousedy a úřady...
Snad se zase nenajde někdo, komu bude vadit, že si parta lidí chce posedět, pokecat, pobavit se, něco spolu pojíst, či popít, pobýt spolu a nestojí ani o zakouřené hospody, ani o veřejnost, která je mnohdy nelichotivá...
Jednoznačnou  podmínkou je dodržení  zejména bodu: viz novinky35/ - zajímá Vás, jak se stát členem?

2/ Chceme fungovat pouze klubově, scházet se u nás chystají lidičky se společnými zájmy a nebo jen na oslavu, jako uzavřená společnost, ne pro veřejný provoz, pro zájemce není problém zajistit občerstvení, které není v naší klasické nabídce, či aby si člen přinesl svoje občerstvení na malou rodinnou oslavu.
NEJSME VEŘEJNÁ PROVOZOVNA, PROSTORY, KAM VSTUPUJETE, JSOU SOUKROMÉ!
1/ Doufáme, že již od října se s Vámi  budeme moci setkávat v naší soukromé klubovně, místě pro odpočinek, zábavu i práci, nad čajem, či jiným nealkoholickým, či alkoholickým nápojem, ke kterému bude vždy co přikousnout :-)
Na tomto místě oznámíme přesný datum úplného otevření klubovny. Zatím musíte vyčkat.. :-)


hlavní strana